Aktualności

2022-07-19 16:15

Głębia Modlitwy Pańskiej. ODPUŚĆ NAM NASZE WINY, JAKO I MY ODPUSZCZAMY NASZYM WINOWAJCOM

Głębia Modlitwy Pańskiej. OJCZE NASZ

BÓG OJCIEC: Skończyliśmy na prośbie o powszedni chleb, a teraz prosisz Mnie słowami: „Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Czy jesteście świadomi słów, które wypowiadacie? Dzieci, odpuszczenie grzechów, o które Mnie prosicie, jest warunkowe, uzależnione od waszej ofiary przebaczenia. Gdybym dosłownie potraktował te słowa, byłoby to równoznaczne z prośbą: „Nie przebaczaj nam i zachowaj urazę, a jeśli nadarzy się okazja, dokonaj zemsty”. Prosicie Mnie, abym odpuścił wam tak, jak wy odpuszczacie, sami więc dokonujecie sądu nad sobą. 

 

Tajemnica przebaczenia grzechów jest słusznie powiązana z umiejętnością wybaczania win przez samych grzeszników, bo wiecie dobrze, że jaką miara mierzycie, taką będzie wam odmierzone. Jest to sprawiedliwość, o której zostaliście pouczeni. Jak niewielu z was potrafi przebaczać. Dla nich moc tej modlitwy jest wielka. Uzyskują przebaczenie, jednak świat nie przebacza, nie zapomina i sam dokonuje sądu. Czyni więc dokładnie to, czego mu nie wolno. 

 

Chciałbym, abyście zwracając się do Mnie w tych słowach modlitwy „Ojcze nasz”, całym sercem starali się wybaczyć wszystko wszystkim, świadomi tego, że i Moje przebaczenie uzyskacie na miarę waszego przebaczenia. Jeżeli wy zapomnicie, Ja również zapomnę.

Moje przebaczenie jest doskonałe. Niech wasze przebaczenie będzie również doskonałe. Przebaczyć – znaczy usunąć wszelki ślad, wszelką urazę z serca. Nie wspominać, nie rozpamiętywać i nie pragnąć zemsty. Pragnienie zemsty to nie tylko możliwość uczynienia komuś krzywdy za wyrządzoną niesprawiedliwość, ale to również satysfakcja oczerniania kogoś przed bliźnim, zniszczenia jego wizerunku, odpłacenia mu poprzez danie ujścia złym emocjom. Nie wolno wam cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia, mówiąc: „Bóg go pokarał za moją krzywdę”, ale raczej pragnąć przyjść z pomocą każdemu, kto cierpi. Boża Sprawiedliwość jest wyrazem miłości, nie nienawiści. U jej podstaw jest miłość, mimo że karze. Jeżeli oczekujecie po Mnie wspaniałomyślności, sami bądźcie wspaniałomyślni. Jeżeli oczekujecie miłosierdzia – bądźcie miłosierni, a dostąpicie łaski. Nie zapominam dobra. Chcę zapomnieć zło. 

 

Pamiętajcie jednak również, że wasza prośba o odpuszczenie wam grzechów, jest prośbą o łaskę, a nie aktem przebaczenia. Aby uzyskać przebaczenie, musicie za pomocą łaski, której wam udzielam, wyznać swoje grzechy w Sakramencie pokuty. Gdyby ten Sakrament nie był wam potrzebny, nie ustanowiłbym go. Przystępując do niego, powinniście mieć jednak serce opróżnione z żalu, a jeśli tak nie jest, pragnijcie przynajmniej przebaczyć, przyjmę to pragnienie i pomogę wam. Umiem uleczyć wszystkie zranienia i usunąć najgłębsze urazy. Ja widzę wasze dusze i znam je wszystkie po imieniu, znam historie ich upadków i cierpień. Otwórzcie tylko przede Mną wasze serca, abym mógł do nich wejść, a odnajdę wszystkie wasze rany i uzdrowię je. Proszę was o zaufanie. 

 

Przebaczając, uzyskacie znacznie więcej. Warto przebaczać. Na każdym kroku ofiarujcie Mi wasze przebaczenie. Przebaczajcie sobie wzajemnie, przebaczajcie waszym krewnym, rodzicom, dziadkom. Przebaczajcie waszym rządom, prezydentom, dyktatorom, przebaczajcie narodom, ugrupowaniom i sektom. Przebaczajcie wszystkim. Przebaczanie przecina więzy nienawiści, śmiertelną nic oplatającą umysły ludzkości. Zdobądźcie się na wspaniałomyślność. Żaden grzech nie istnieje sam oddzielnie, ale zawsze obciąża całą ludzkość. Przebaczajcie więc całej ludzkości i proście Mnie, abym jej również przebaczył. 

 

A na koniec – przebaczajcie sami sobie. Przystępując do Sakramentu pokuty, wypominajcie sobie wszystkie swoje grzechy, ale później, przebaczajcie je sobie i postanówcie poprawę. Musicie jednak samym sobie okazać współczucie, aby przebaczyć. Jeżeli samym sobie będziecie umieli przebaczać, będziecie również potrafili kochać. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

ORĘDZIA BOGA OJCA

UROCZYSTOŚĆ BOGA OJCA

Nowenna do Boga Ojca

PIEŚNI DO BOGA OJCA

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE: PAN JEZUS

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA

ORĘDZIA O POŚCIE

Piątek dniem postu od mięsa

Środowy post od mięsa

MODLITWY na post o chlebie i wodzie

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

czytaj więcej...