Aktualności

2021-06-07 17:11

Ewangelia na dziś – 8 czerwiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 5, 13-16) – Wy jesteście światłem świata

(…) Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

————–

Dziś Jezus przemawia do nas przez symbole: sól i światło. Sól oznacza czystość, nadaje smak potrawom, chroni przed zepsuciem. Zatem bądźmy jak sól. Oczyszczajmy się w sakramencie pokuty. Naśladujmy Jezusa, miłujmy Go i nieśmy innym. Światło natomiast służy człowiekowi, by poradził sobie w ciemnościach i się nie zgubił. Takim światłem jest dla nas Jezus. Ogłaszajmy Jego zbawczy plan. Jesteśmy odpowiedzialni za dochowanie wierności Jezusowi i Ewangelii.

 

Jezu, pragnę być solą i światłem. Chcę Cię naśladować, kochać i nieść Cię innym, głosić Twój zbawczy plan.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 5, 13-16)

Wy jesteście światłem świata

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...