Aktualności

2021-08-06 17:11

Ewangelia na dziś – 7 sierpień 2021 rok

EWANGELIA (Mt 17, 14-20) – Potęga wiary

(…) Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy. Nic nie będzie dla was niemożliwego.

————–

Dziś Jezus zapewnia nas, że wszystko w życiu jest możliwe, kiedy jest wiara. A co robić, by mieć wiarę? Otóż wiara rodzi się ze słuchania. Słuchając Słowa Bożego, zbliżamy się do Boga. Podążając za Jezusem, poznajemy lepiej Boga. Stajemy się kanałem, przez który On sam dokonuje cudów. Wiarę buduje też nasza wdzięczność i świadectwa. Popatrzmy na swoje życie, ile w nim Bóg dokonuje cudów każdego dnia. Ile razy ratuje nas z opresji. Kiedy sobie to uświadomimy, nasze zaufanie do Niego wzrośnie. Popatrzmy na to, co dzieje się wokół nas.

 

Jezu, pragnę słuchać Twojego Słowa i widzieć jego moc. Proszę, każdego dnia pomnażaj moją wiarę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 17, 14-20)

Potęga wiary

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić».
Na to Jezus odrzekł: «O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was znosić? Przyprowadźcie Mi go tutaj!» Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie.
Wtedy uczniowie podeszli do Jezusa na osobności i zapytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?»
On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: „Przesuń się stąd tam!”, a przesunie się. I nic nie będzie dla was niemożliwego».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...