Aktualności

2021-05-06 17:11

Ewangelia na dziś – 7 maj 2021 rok

EWANGELIA (J 15, 12-17) – To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

(…) To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.

————–

Wystarczy, że ofiarujemy drugiej osobie cząstkę siebie, np. poświęcimy swój czas chorej sąsiadce, zrobimy zakupy, porozmawiamy z nią, czy wspomożemy finansowo osobę potrzebującą, rezygnując ze swoich przyjemności. Niby proste, a jednak trudne, bo my najbardziej kochamy samych siebie, dlatego Jezus mówi, że mamy miłować bliźniego jak siebie samego. I nasza miłość powinna być zawsze bezinteresowna. To jest właśnie szkoła ewangelicznej miłości Jezusa. Taka miłość jest nam najbardziej potrzebna.

 

Jezu, przepraszam, że nie zawsze umiem obdarzyć miłością drugiego człowieka.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 15, 12-17)

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...