Aktualności

2022-11-06 16:11

Ewangelia na dziś – 7 listopad 2022 rok

EWANGELIA (Łk 17, 1-6) – Obowiązek przebaczania

(…) Jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: Żałuję tego, przebacz mu.

————–

Wybaczanie siedem razy na dzień to nie kwestia jakiś psychicznych umiejętności, nie sprawa empatii czy wielkoduszności. To kwestia wiary. Wiary musi być w naszych sercach wiele, byśmy byli zdolni do wybaczania tak heroicznego. Panie, wzmocnij naszą wiarę, byśmy byli w stanie podążyć za Twoją Wolą i wybaczali tym, którzy są naszymi winowajcami…

 

Jezu, mój Królu, Ty wiesz, że moja wiara jest mała, mniejsza nawet niż ziarenko gorczycy. Wzmocnij moją wiarę, bym był w stanie wybaczać.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 17, 1-6)

Obowiązek przebaczania

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu dla jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!
Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli będzie żałował, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».
Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary».
Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...