Aktualności

2021-07-04 17:11

Ewangelia na dziś – 5 lipiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 9, 18-26) – Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

(…) Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa.

————–

To w chwilach bólu i smutku bardzo ważna jest wiara. Dzięki niej możemy poczuć dotyk Jezusa. Ona nam daje siłę, jak kobiecie cierpiącej na krwotok, aby nie poddać się w najtrudniejszych sytuacjach. Kiedy nasze serce przeszywa ból i rozpacz, szukajmy w Chrystusie nadziei. Ufajmy. I chociaż może się nam wydawać, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, to Jezus nas nie zostawia.

 

Jezu, powierzam Ci wszystkich tych, którzy przeżywają ból, smutek i czują się bezradni. Pomóż im, Panie. Pozwól, by poczuli radość z Twojej obecności.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.
Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».
Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.
Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...