Aktualności

2023-01-03 16:11

Ewangelia na dziś – 4 styczeń 2023 rok

EWANGELIA (J 1, 35-42) – Znaleźliśmy Mesjasza

(…) Gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: Oto Baranek Boży.

————–

Ewangelista kładzie dziś nacisk na dwie czynności – patrzenie i słuchanie. Czy rzeczywiście zapatrzenie i zasłuchanie są tak istotne? W dzisiejszym świecie pełnym dźwięków i obrazów, niezliczonej ilości docierających do nas informacji i bodźców bardzo trudno o skupienie i wyciszenie. Lecz przed naszymi oczami jest Słowo Boże. Wsłuchajmy się dziś w to Słowo, przypatrzmy się mu, zdanie po zdaniu. Dajmy sobie czas, by móc zrobić to w ciszy i skupieniu.

 

Jezu, mój Królu, zaspokajaj wciąż moją ciekawość Tobą. Daj mi pragnienie zasłuchania i zapatrzenia się w Ciebie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 1, 35-42)

Znaleźliśmy Mesjasza

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jan Chrzciciel stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.
Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?”
Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi! (to znaczy: Nauczycielu), gdzie mieszkasz?”
Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.
Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” (to znaczy: Chrystusa). I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: „Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas” (to znaczy: Piotr).

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...