Aktualności

2022-08-29 16:11

Ewangelia na dziś – 30 sierpień 2022 rok

EWANGELIA (Łk 4, 31-37) – Uzdrowienie opętanego

(…) Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boga.

————–

Jezus nie pozwala złym duchom, które wiedzą, kim jest, i są tym przerażone, nakazuje milczenie, by prawda o Jego Bożym synostwie i mesjańskiej godności nie została ujawniona przed czasem. Ta ważna informacja nie może zostać wypluta z gardeł demonów. Musi zostać wypowiedziana Jego świętymi ustami, bo tylko one godne są wyśpiewać tajemniczą pieśń o miłości Ojca do Syna i Syna do Ojca.

 

Jezu, mój Królu, Ty przychodzisz do mnie ze słowem pełnym mocy, by opowiedzieć prawdę o mnie i o moim powołaniu. Tylko Twoich słów pragnę słuchać.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 4, 31-37)

Uzdrowienie opętanego

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy.
A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: «Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego, nie wyrządzając mu żadnej szkody.
Wprawiło to wszystkich w zdumienie, i mówili między sobą: «Cóż to za słowo, że z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą».
I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...