Aktualności

2022-04-29 16:11

Ewangelia na dziś – 30 kwiecień 2022 rok

EWANGELIA (J 6, 16-21) – Jezus chodzi po wodzie

(…) To Ja jestem, nie bójcie się.

————–

Uczniowie z dzisiejszej Ewangelii nie tylko nie modlą się w obliczu burzy, ale jeszcze trzymają uparcie balast swojej niepewności, smutku, grzechu i gniewu. Dopiero przyjście Jezusa, który wyraźnie panuje nad żywiołem, uświadamia im, że ta postawa – lęk i niepozbycie się balastu – mogła sprowadzić na nich śmierć. Jezus natomiast sprawia, że wszystko, jakby wbrew temu, co zrobili uczniowie, ma szansę skończyć się dobrze. 

 

Jezu, Ty wiesz, jak ciężko pozbyć mi się kamieni żalu i gniewu, które noszę ze sobą. Proszę, przekraczaj fale mojej niepewności i niewiary, ratuj mnie z burzy mojego grzechu.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.
Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...