Aktualności

2020-07-26 18:11

Ewangelia na dziś – 27 lipiec 2020 rok

EWANGELIA (Mt 13, 31-35) – Przypowieść o ziarnku gorczycy i o kwasie

(…) Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata. 

————–

Ziarnko gorczycy jest tak małe, że większa jest główka szpilki, lecz kiedy wyrasta, staje się miejscem schronienia dla wielu ptaków. Odrobina zaczynu potrafi zakwasić ogrom mąki na chleb dla wielu osób (trzy miary mąki to około 36 kilogramów). Gorczyca daje bezpieczne schronienie, chleb karmi głodnych, serce człowieka natomiast przesiąknięte słowem Bożym poszerza się w nieskończoność, aby kochać innych na miarę Boga. Ziarno Słowa i zaczyn Eucharystii mają moc zmieniać nasze życie.

 

Jezu, wystarczy jedno Twoje słowo, aby przemienić moje serce i otworzyć je na miłość. Ufam Tobie!

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 13, 31-35)

Przypowieść o ziarnku gorczycy i o kwasie

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach”.
Powiedział im inną przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło”.
To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: „Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...