Aktualności

2020-10-25 18:11

Ewangelia na dziś – 26 październik 2020 rok

EWANGELIA  (Łk 13, 10-17) – Uzdrowienie w szabat

(…) Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy.

————–

Pochylona kobieta o nic nie prosiła. Po prostu przyszła do synagogi i przez to była blisko Jezusa, w zasięgu Jego wzroku. Widząc jej trud i cierpienie, Pan sam przychodzi jej z pomocą i uwalnia od niemocy. Jeśli nawet nie wiesz, jak i o co prosić Jezusa, to nieważne… Bądź blisko Niego, w zasięgu Jego wzroku. Resztą On sam się zajmie.

 

Jezu, Ty prostujesz mnie z moich pochyleń i uwalniasz od wszelkiej niemocy. Chwała Ci za to!

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 13, 10-17)

Uzdrowienie w szabat

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus nauczał w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować.
Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: „Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy”. Włożył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga.
Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus w szabat uzdrowił, rzekł do ludu: „Jest sześć dni, w które należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu”.
Pan mu odpowiedział: „Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? A tej córki Abrahama, którą szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?”
Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...