Aktualności

2021-08-24 17:11

Ewangelia na dziś – 25 sierpień 2021 rok

EWANGELIA (Mt 23, 27-32) – Biada obłudnikom

(…) Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

————–

Aż chce się krzyczeć: „Ludzie, co wy robicie?!”. Będąc obłudni, oszukujemy innych i siebie. Tak nie powinni postępować ludzie uczciwi. Takie postępowanie uwłacza ludzkiej godności. Z pewnością nie chcemy tak żyć. Ale czy potrafimy? Co może w dzisiejszym świecie uchronić nas przed hipokryzją? Przede wszystkim przebywanie blisko Boga – On jest Prawdą. Modlitwa do Boga o pomoc. Bóg pragnie, abyśmy żyli bez udawania i działali z sercem pełnym miłości.

 

Jezu, przepraszam Cię, że często przed innymi udaję i zakładam maskę. Proszę, pomóż mi, bym żył w zgodzie ze sobą samym.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 23, 27-32)

Biada obłudnikom

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił tymi słowami:
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych oraz mówicie: „Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...