Aktualności

2022-10-24 16:11

Ewangelia na dziś – 25 październik 2022 rok

EWANGELIA (Łk 13, 18-21) – Przypowieści o ziarnku gorczycy i o zaczynie

(…) Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać?

————–

Obydwa porównania, które stosuje dziś Jezus, mają na celu przekazanie prawdy, że to, co małe, nieważne, kruche i nieznaczne, jest w stanie wpłynąć na to, co wielkie. Ziarno stające się drzewem i zakwas działający na dużą ilość mąki to przykłady z codziennego życia, które wyjaśniają najgłębszą z chrześcijańskich prawd. Daje to wielką nadzieję każdemu z nas, uczy bowiem, że jedno małe słowo, jedna mała modlitwa albo jedna mała Hostia mogą tak głęboko zmienić nasze serca, że wszystko w naszym życiu się odmieni.

 

Jezu, mój Królu, Ty wiesz, że czuję się jak małe ziarenko na wietrze. Uczyń mnie ziarnem zakorzenionym, bym stał się drzewem na świadectwo Twojej miłości. 

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 13, 18-21)

Przypowieści o ziarnku gorczycy i o zaczynie

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus mówił: «Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach».
I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...