Aktualności

2021-10-24 17:11

Ewangelia na dziś – 25 październik 2021 rok

EWANGELIA (Łk 13, 10-17) – Uzdrowienie w szabat

(…) A była tam kobieta: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować.

————–

Bóg uzdrawia – oto piękne przesłanie dzisiejszej Ewangelii. My również jesteśmy wdzięczni Bogu za ten cud. Napełnia nas radością i napawa nadzieją. My też możemy się z Nim spotykać w każdej Mszy św. i prosić o uzdrowienie. A On chce uzdrawiać nasze dusze i nasze ciała, bo nas kocha. Kiedy cierpimy czy to z powodu choroby fizycznej czy grzechu, pójdźmy odważnie do Jezusa i poprośmy o pomoc. W Nim jest nasze życie.

 

Jezu, dziękuję Ci, że jesteś. I proszę Cię, prostuj mnie, gdy grzech przytłacza mnie do ziemi.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 13, 10-17)

Uzdrowienie w szabat

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

Jezus nauczał w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować.
Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: «Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy». Położył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga.
Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus uzdrowił w szabat, rzekł do ludu: «Jest sześć dni, w które należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!»
Pan mu odpowiedział: «Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? A owej córki Abrahama, którą Szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, czy nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?»
Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...