Aktualności

2022-11-22 16:11

Ewangelia na dziś – 23 listopad 2022 rok

EWANGELIA (Łk 21, 12-19) – Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

(…) Z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich.

————–

Najgłębszym bowiem sensem owego ostrzeżenia przed prześladowaniami jest sens duchowy. Tu toczy się prawdziwa walka, to tu wydawani będziemy na sądy i wtrącani do więzień. To tu potrzebować będziemy prawdziwej obrony. Utraty życia duchowego mamy się najbardziej lękać, ta śmierć ma nas przerażać. Na duchowym Sądzie rozstrzygnie się nasza wieczność, wszystko inne – cała doczesność – ma nas do tej rozstrzygającej chwili przygotować.

 

Jezu, mój Królu, Ty sam byłeś prześladowany i sądzony. Daj mi mądrość poszukiwania Twojej drogi.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...