Aktualności

2021-03-21 17:11

Ewangelia na dziś – 22 marzec 2021 rok

EWANGELIA (J 8, 1-11) – Chrystus ocala cudzołożnicę

(…) Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem.

————–

Zawsze mamy kamienie, by rzucić nimi w innych. To coś okropnego ta mania osądzania i potępiania. Jakże trudno jest się nam nawrócić. Nie można budować właściwego społeczeństwa bez sprawiedliwości, ale nie można go również budować bez wybaczenia. Takiej prawdy ewangelicznej potrzebuje także każdy z nas, bo w społeczeństwie, w którym żyjemy, bardzo często postawa Jezusa jest skazana na banicję.

 

Jezu, proszę, daj mi serce miłosierne, abym nikogo nie osądzał ani nie potępiał.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 8, 1-11)

Chrystus ocala cudzołożnicę

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich.
Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć.
Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi.
Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku.
Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...