Aktualności

2022-11-21 16:11

Ewangelia na dziś – 22 listopad 2022 rok

EWANGELIA (Łk 21, 5-11) – Zapowiedź zburzenia świątyni

(…) Nie trwóżcie się.

————–

Jezus mówi: Nastaną dni… nie trwóżcie się. Chcielibyście końca? Bóg nam obiecuje, że przyjdzie koniec. Ten świat – z całą obłudą, z całym cierpieniem i tą udręką – się skończy. I nadejdzie Ziemia nowa i nowe Niebo: Jego Królestwo miłości i łaski, w którym poznawać będziemy to, co dobre, piękne i prawdziwe zupełnie wprost, twarzą w twarz, nie jak w zwierciadle. Oto obietnica, która jako jedyna może uspokoić skołatane ludzkie serca

 

Jezu, mój Królu, niech wypełni się Twoja obietnica i uspokoi moje skołatane serce.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 21, 5-11)

Zapowiedź zburzenia świątyni

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».
Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»
Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».
Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...