Aktualności

2022-10-20 16:11

Ewangelia na dziś – 21 październik 2022 rok

EWANGELIA (Łk 12, 54-59) – Poznać znaki czasu

(…) Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże chwili obecnej nie rozpoznajecie?

————–

Ewangelię czytamy także po to, by zyskać mądrość. Nie ludzką – opartą na doświadczeniu i sprycie, lecz Bożą – opartą na przedwiecznym Słowie. To ta mądrość każe nam rozpoznawać znaki czasu, odkrywać głębię wydarzeń, w których uczestniczymy, i rozumieć świat, w którym żyjemy. To ta mądrość każe nam pytać o nasze miejsce w Sercu Boga i o czas Zbawienia, który wypełnia się w spotkaniu z Chrystusem.

 

Jezu, mój Królu, umiem rozpoznawać to, co dzieje się na Ziemi i na Niebie, daj mi mądrość, bym rozpoznawał czas Twojego przyjścia do mnie. 

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 12, 54-59)

Poznać znaki czasu

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus mówił do tłumów: «Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: „Deszcz idzie”. I tak się dzieje. A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: „Będzie upał”. I bywa. Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże chwili obecnej nie rozpoznajecie? I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne?
Gdy idziesz do sprawującego władzę ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie zaciągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni pieniążek».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...