Aktualności

2021-07-18 17:11

Ewangelia na dziś – 19 lipiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 12, 38-42) – Znak Jonasza

(…) Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie.

————–

Dla nas znakiem jest Syn Człowieczy. Jego Śmierć i Zmartwychwstanie są niezbitym dowodem Jego nieskończonej miłości do nas. Jego obecność jest realna – pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. Także my jako katolicy jesteśmy znakiem, który świat może zobaczyć i dzięki któremu może poznać Jezusa. Każdego dnia dawajmy więc świadectwo Jego obecności wśród nas. Wierzmy i ufajmy.

 

Jezu, wiem, że jesteś ze mną i we mnie, chcę Ci mocno zaufać i wierzyć.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 12, 38-42)

Znak Jonasza

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: «Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie». Lecz On im odpowiedział:
«Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.
Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...