Aktualności

2020-10-15 18:11

Ewangelia na dziś – 16 październik 2020 rok

EWANGELIA  (Łk 12, 1-7) – Głoście słowo Boże bez obawy

(…) Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą.

————–

Wokół Jezusa gromadzą się liczne grupy rozmaitych osób. Jezus umacnia słowem i obecnością na czas próby i prześladowań, aby ich lęk nie sparaliżował wobec zagrożenia życia. Jezus mówi nam dziś, że trosce Ojca nic nie umyka. On, który zna liczbę włosów na naszej głowie, jakże nie zatroszczy się o wszystko inne?

 

Jezu, pragnę być blisko Ciebie i nieść dobrą nowinę o Tobie bez względu na koszty i konsekwencje z tym związane.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 12, 1-7)

Głoście słowo Boże bez obawy

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: „Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.
Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie.
Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone.
Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...