Aktualności

2022-02-14 16:11

Ewangelia na dziś – 15 luty 2022 rok

EWANGELIA (Mk 8, 14-21) – Strzeżcie się kwasu faryzeuszów

Uczniowie Jezusa zapomnieli zabrać chleby i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi.

————–

W dzisiejszej Ewangelii wyraźnie widoczna jest analogia pomiędzy koszami na chleb a łodzią, w której znajdują się uczniowie Jezusa. Jak kosz gromadzi bochny, tak łódź gromadzi apostołów. Patrzą oni na pusty kosz i zauważają brak chleba, nie dostrzegają jednak, że wśród nich, w tej samej łodzi, niczym w chlebaku, znajduje się Chleb Żywy, Jezus Chrystus.

 

Jezu, Chlebie Żywy, który zdolny jesteś nasycić wszystkie moje głody, otwieraj moje oczy na Twoją obecność i ucz mnie zasłuchania w Twoje Słowo. 

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 8, 14-21)

Strzeżcie się kwasu faryzeuszów

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Uczniowie Jezusa zapomnieli zabrać chleby i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda!»
A oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chlebów. Jezus zauważył to i rzekł do nich: «Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chlebów? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiałe są wasze umysły? Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?»
Odpowiedzieli Mu: «Dwanaście».
«A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?»
Odpowiedzieli: «Siedem».
I rzekł im: «Jeszcze nie rozumiecie?».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...