Aktualności

2020-10-12 18:11

Ewangelia na dziś – 13 październik 2020 rok

EWANGELIA  (Łk 11, 37-41) – Czystość wewnętrzna

(…) Wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. 

————–

Łatwo popaść w pokusę zewnętrzności i życia na pokaz, w oczekiwaniu na aplauz i aprobatę innych. Podejmując różne role społeczne i spełniając ich wymogi, możemy zapomnieć, kim jesteśmy wewnątrz, w głębi serca.  Człowiek, który nie pielęgnuje wnętrza, szuka pewności siebie w tym, co zewnętrzne: w przepisach, normach, zwyczajach. Kiedy pielęgnujemy wnętrze, jesteśmy elastyczni, kreatywni, hojni.

 

Jezu, pragnę pielęgnować moje wnętrze, ponieważ Ty sam tam przebywasz mocą łaski.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 11, 37-41)

Czystość wewnętrzna

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem.
Na to rzekł Pan do niego: „Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...