Aktualności

2020-08-11 18:11

Ewangelia na dziś – 12 sierpień 2020 rok

EWANGELIA  (Mt 18, 15-20) – Braterskie upomnienie

(…) Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy.

————–

Ojciec wysłuchuje zawsze tych, którzy zgodnie o coś proszą. Jeśli ktoś zgrzeszy, zbłądzi, to mamy go upomnieć. Jeśli nas nie posłucha, należy rozmawiać z nim razem z innymi. Kolejnym krokiem jest szukanie pomocy u pasterzy Kościoła. A jeśli i to nie pomoże, pozostaje oddać go miłosierdziu Bożemu i ufnie modlić się o jego nawrócenie.

 

Jezu, gorąco przepraszam Cię za chwile, gdy staję się przyczyną niezgody i niszczę jedność.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 18, 15-20)

Braterskie upomnienie

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała prawda. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Dalej zaprawdę powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...