Aktualności

2020-05-11 18:11

Ewangelia na dziś – 12 maj 2020 rok

EWANGELIA (J 14, 27-31a) – Pokój zostawiam wam

(…) Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka.

————–

Boży pokój to nie jest ludzki święty spokój, nie oznacza braku problemów, zmagań, trudów. Jezus obdarza tym pokojem uczniów po zmartwychwstaniu. Są to pierwsze słowa, które do nich wypowiada: „Pokój wam”. Także i nam Zmartwychwstały daje swój pokój. To Jego pierwszy dar, kiedy nas spotyka w Słowie Bożym, Eucharystii i innych Sakramentach. Do nas należy czuwanie, aby nic ani nikt nie wykradł Bożego pokoju z naszych serc, zastępując go namiastką świętego spokoju, który nie pochodzi od Boga.

 

Jezu, Ty jesteś Księciem Pokoju. Tobie oddaję swój umysł, serce i wolę, aby były pełne Ciebie i promieniowały Twoim pokojem.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 14, 27-31a)

Pokój zostawiam wam

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka.
Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...