Aktualności

2023-01-09 16:11

Ewangelia na dziś – 10 styczeń 2023 rok

EWANGELIA (Mk 1, 21-28) – Jezus naucza jak ten, kto ma władzę

(…) Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. 

————–

Słowa Jezusa mają moc, czego dowodem jest uzdrowienie – wyrzucenie złego ducha z opętanego. Działanie złego jest potrójne: od kuszenia, przez zniewolenie, aż do opętania. Dla każdego z nas olbrzymią pomocą w walce ze złym duchem jest Słowo Boże. Ale nie sama lektura, lecz życie Słowem. Jezus uczy nas, że ze złem się nie dyskutuje. Każde wejście w dialog, chociażby w myślach, jest już dla nas niebezpieczne. Jezus nie dyskutował, a powiedział krótko: Milcz i wyjdź z niego!

 

Jezu, mój Królu, pokusy są w moim życiu nieuniknione. Ale nie muszę im ulegać. Ucz mnie stanowczości w pracy duchowej.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 1, 21-28)

Jezus naucza jak ten, kto ma władzę

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.
Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”.
Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.
A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...