Aktualności

2022-02-09 16:11

Ewangelia na dziś – 10 luty 2022 rok

EWANGELIA (Mk 7, 24-30) – Prośba poganki wysłuchana

(…) Tak, Panie, lecz i szczenięta pod stołem jedzą okruszyny po dzieciach.

————–

Ten, który zna naszą małość, wie, jak wielki jest człowiek stawiający się na ostatnim miejscu. Syrofenicjanka, która porównuje swoje dziecko do szczeniąt pod stołem, wzbija się na wyżyny pokory, a czyni to z wielkiej matczynej miłości. Jezus, widząc tę wiarę i tę pokorę, udowadnia jej, że troszczy się w równym stopniu o dzieci Izraela i dzieci wszystkich innych narodów świata. Sam bowiem został uznany za wyrzutka, stanął więc w miejscu wszystkich pogardzanych i odrzucanych ludzi świata.

 

Jezu, przychodzę do Ciebie jak szczenię, które pragnie okruchów z pańskiego stołu, Ty jednak przygotowałeś mi najgodniejsze miejsce na uroczystej uczcie, bo widzisz we mnie dziecko Boże. Dziękuję Ci za tę łaskę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 7, 24-30)

Prośba poganki wysłuchana

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Jezus udał się w okolice Tyru i Sydonu. Wstąpił do pewnego domu i chciał, żeby nikt o tym nie wiedział, nie mógł jednak pozostać w ukryciu. Zaraz bowiem usłyszała o Nim kobieta, której córeczka była opętana przez ducha nieczystego. Przyszła, padła Mu do nóg, a była to poganka, Syrofenicjanka z pochodzenia, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki.
I powiedział do niej Jezus: «Pozwól wpierw nasycić się dzieciom, bo niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom».
Ona Mu odparła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta pod stołem jedzą okruszyny po dzieciach».
On jej rzekł: «Przez wzgląd na te słowa idź; zły duch opuścił twoją córkę». Gdy wróciła do domu, zastała dziecko leżące na łóżku; a zły duch wyszedł.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...