Aktualności

2021-06-09 17:11

Ewangelia na dziś – 10 czerwiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 5, 20-26) – Pojednaj się najpierw z bratem swoim

(…) Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

————–

Te słowa są dla nas trochę niewygodne. Często uważamy, że nie mamy sobie nic do zarzucenia. Tymczasem Jezus uświadamia nam, że nie wystarczy być poprawnym, trzeba jeszcze zmienić swoje wnętrze, swoją postawę wobec drugiego człowieka, być życzliwym, wybaczać. I kiedy spojrzymy na siebie krytycznie, okaże się, że przed nami wiele pracy duchowej. Uczmy się od Jezusa, a będziemy naprawdę dobrzy.

 

Jezu, przypominasz mi, że moja sprawiedliwość nie może być zimna, ale musi być połączona z miłością. Pomóż mi, chcę być dobrym człowiekiem.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.
Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.
Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...