Aktualności

2022-05-25 16:21

Dni Krzyżowe – 23, 24 i 25 maj zakończenie

W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim odbywają się błagalne procesje ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych dla uproszenia dobrych urodzajów, stąd pochodzi nazwa tych dni: Dni błagalne (rogationes). W Polsce dni te otrzymały nazwę Dni Krzyżowych.
Pojawiły się one w V wieku we Francji, gdzie wskutek klęsk, które nawiedziły diecezję wienneńską, jej biskup św. Mamert zarządził uroczyste procesje błagalne przez trzy dni poprzedzające Wniebowstąpienie Pańskie. W VI wieku zwyczaj ten przyjął się w całej Francji. W roku 816 papież Leon III wprowadził te procesje w Rzymie i wkrótce przyjęły się one w całym Kościele.

Ważne, aby w tym miejscu przypomnieć, że zakończenie Dni Krzyżowych od zawsze odbywało się procesją z kościoła do Kaplicy Na Brzegu z Ofiarą Mszy św. Odpowiedzialność za zaniechanie tej pobożności spada na kapłana i parafian przyklaskujących mu. Już widzimy w naszej parafii skutki tych działań kapłana i parafian, a najgorsze i najbardziej przerażające będą dla nich i ich rodzin w życiu przyszłym. Ale, aby w to wierzyć, potrzeba mieć wiarę, która niestety przez obecnego kapłana jest w was „wykorzeniana”, a pozostaje jedynie „powierzchowna”, którą z przykrością widzimy na co dzień i w uroczystości parafialne. 

Zakończenie Dni Krzyżowych od zawsze było w Kaplicy Na Brzegu

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

CIERPIENIA W OGNIU SPRAWIEDLIWOŚCI BOŻEJ ZA ZNIEWAGI PRZECIW MATCE BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W KAPLICY NA BRZEGU

GŁUPCY, PRZEZ SWOJĄ PYCHĘ MYŚLĄ, ŻE WALCZĄ Z WAMI – MATKA BOŻA

LISTA KAPŁANÓW W WIELKIM CZYŚĆCU [co czeka kapłana za Kaplicę Na Brzegu, za blokowanie łask? co czeka świeckich za przyklaskiwanie mu?]

Śmiertelność katolików w parafii Kasina Wielka w 2022r., a poprzednie lata. LECZ JEŚLI SIĘ NIE NAWRÓCICIE, WSZYSCY PODOBNIE ZGINIECIE – Łk 13, 1-5

czytaj więcej...