Aktualności

2022-05-22 16:07

Czystość jest bowiem dowodem miłości – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Grzech nieczystości jest w swojej naturze tak sprzeczny z doskonałą i czystą naturą Boga, że odrywa dusze od Boga niezależnie od tego, czy jest on popełniany w MYŚLACH, SŁOWACH, czy w CZYNACH. W każdej swojej postaci zabija łaskę uświęcającą w duszy, a więc jest grzechem ciężkim (śmiertelnym). Dlatego Szatan tak zapalczywie rozwija swoje sidła w tej sferze, bo w żadnej innej z taką łatwością nie odbiera Mi dusz – mówi Bóg Ojciec w szóstym przykazaniu.

Szatan rozwijając bowiem świat zmysłów, rozwija w człowieku słabość cielesną. Świat oddany władzy zła rozwinął wszelkie środki kuszenia i zwodzenia ludzkości, aby czystość zniknęła z powierzchni Ziemi, a jednak Moja łaska jest ponad światem. Kiedy już rozumiecie, że nieczystość zrywa więź duszy z Bogiem i tym samym zostawia ją w rękach duchów zniszczenia, pragnijcie całym sercem zachować czystość, a Moja łaska będzie waszą siłą. Potrzeba bowiem siły i męstwa do zwalczania tych pokus, dyscypliny i karności, a nie rozluźnienia i lenistwa. Tam właśnie, przez próżnowanie i zniewieściałe serce wchodzi nieczystość. Zachowanie wierności (czystości) zawsze wymaga męstwa.

To, czego od was pragnę, to całkowita czystość, która w imię Boga odrzuca wszystko to, co prowadzi do nieczystości. Nie mogę opisać rozkoszy, z jaką patrzę na dusze, które z miłości do Mnie zachowują czystość i walczą o nią ze wszystkich sił, aby udowodnić Mi swoją wierność. Czystość jest bowiem dowodem miłości. – mówi Bóg Ojciec w szóstym przykazaniu.

Co Lucyfer stracił przez pychę, Maryja odzyskała przez pokorę. św. Ludwik Grignion de Montfort

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...