Aktualności

2022-12-10 16:07

Brak Boga, brak miłości, egoizm to główne czynniki niszczące dzisiejsze małżeństwa – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Zły stan współczesnych małżeństw powodowany jest przez trzy zasadnicze przyczyny: brak Boga, brak miłości i wprowadzenie do własnego małżeństwa czynników zewnętrznych, które je powoli niszczą. Niezależnie od tego czy jesteście małżonkami zaledwie rocznymi, czy małżonkami po wielu już doświadczeniach, chcę abyście poznali głównych wrogów waszego małżeństwa i niebezpieczeństwa, jakie przygotował diabeł, główny wróg małżeństwa – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Dzieli was obecnie bardzo wiele. Im dłużej szliście przez życie bez przebaczenia, z poczuciem krzywdy, tym większe są wasze wspólne rany. Ja jednak jestem Lekarzem. Widząc waszą wzajemną miłość, która mimo wszystko trwa, i wasze serca, które mimo wszystko kochają, chcę was nauczyć takiej wielkiej sztuki miłości. Miłość zawsze wiąże się z ofiarą. Każdy z was świadomie ją złożył. Wasze złe relacje małżeńskie są echem Raju, w którym człowiek odwrócił się od Boga, a zwrócił ku czczeniu siebie samego. Już tam jeden człowiek zaczął obwiniać drugiego o własne nieszczęście. Już wówczas człowiek odwracając się od Boga, zwrócił się zarazem przeciwko drugiemu człowiekowi, jego obarczając całą winą.

Przyjdźcie do Mnie w pełnym zaufaniu, abym mógł przeprowadzić was przez ogień waszych własnych upadków, które doprowadziły do powstania zranień na waszym wspólnym ciele. Uleczę te rany i uzdrowię wasze małżeństwa. Nie będziecie więcej tak cierpieć, bo poznacie, że jesteście bardzo, bardzo miłowani, tylko nie potraficie dostrzec i odczytać tej miłości, w której ktoś oddał wam własne życie – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Niechaj Maryja trzyma nas wszystkich w wytrwałości i prowadzi nas na drodze do Nieba.  św. Jan Bosko

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...