Aktualności

2018-03-24 18:24

VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. KŁAMIĄ TYLKO TCHÓRZE I LUDZIE LENIWI

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

Bóg Ojciec: Umiłowałem prawdę. Chcę, abyście również umiłowali prawdę. Ósme przykazanie zakazuje wam kłamać. Kłamstwo jest zawsze złe, bo Szatan jest jego ojcem, a wy nie chcecie mieć go za ojca. Wasze postępowanie musi więc zaprzeczać złu i być jednoznaczne. Powiedziałem wam, niech wasze „Tak” oznacza „Tak”, a wasze „Nie” oznacza „Nie”. Prawda ma również ojca. Ten, kto mówi prawdę, ma za sobą Ojca, który jest jego obrońcą. Zawsze trwajcie w prawdzie i nie bójcie się. Prawda jest wiecznym dobrem. Zawsze pochodzi od Boga. Mówcie więc prawdę i nie bójcie się mówić jasno i prosto. Wszelkie wykręty i próby ukrycia prawdy prowadzą do kłamstwa. Jeśli nie jest dobrem wyjawienie prawdy, wówczas chrześcijaninowi pozostaje milczenie. Milczenie również jest dobrem, chyba że ktoś znając prawdę, nie występuje w obronie niewinnego. Wówczas ukrywanie prawdy byłoby złem.

 

Moje dzieci, mówienie prawdy wymaga odwagi i męstwa. Wychowuję was na ludzi odważnych i prawych. Kłamią tylko tchórze i ludzie leniwi, którzy nie mają odwagi i siły, aby stanąć w prawdzie i bronić prawdy. A jeśli rozpoznacie kłamcę, przygotujcie się i na kradzież, bo zuchwałe kłamstwo idzie w parze z kradzieżą. Wyrzeknijcie się wszelkiego fałszu. Uczcie się ode Mnie.

Bądźcie Moimi dziećmi podobnymi do Mnie jak dwie krople wody. Ja nigdy nie kłamię, choć dla waszego dobra nie mówię wam zawsze wszystkiego, bo nie moglibyście tyle znieść. Kłamanie jest umyślnym ukrywaniem prawdy i mówieniem wbrew temu co się rzeczywiście myśli. Przyjdź jutro, a dokończę Moje Orędzie. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Powrót do 10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...