Aktualności

2018-03-07 18:04

III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. DZIEŃ WYTCHNIENIA DLA DUSZY I CIAŁA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

Bóg Ojciec: Chcę, aby niedziela była dla was upragnionym dniem wytchnienia, kiedy nie tylko wasze ciała odpoczywają, aby uwolnić wasze dusze od trosk dnia codziennego, ale również odpoczywają wasze umysły od ciągłej pracy. Chcę, aby wasze myśli były wolne od zmartwień. Niedziela jest dniem radości. Myśli człowieka powinny w tym dniu oddalić się od spraw tego świata i przybliżyć się do rzeczy niebieskich, wiecznych i radosnych. Dlatego zachęcam was do czytania w tym dniu pobożnych książek, kontemplacji Mojego Słowa. szukam duszy w ciszy jej rozmyślań. Dusza ludzka najlepiej odpoczywa w Bogu. Niech więc rodzinne grono będzie dla was radością, ale pozostawcie sobie w tym dniu czas na błogie milczenie wraz ze Mną.

 

Nie jestem wrogiem odpoczynku. Chcę, abyście odpoczęli, ale nie tak, jak wam proponuje świat. Człowiek odpoczywa najlepiej w samotności i ciszy. Wtedy rzeczywiście odpoczywa, kiedy jest pozostawiony sam. Każdy człowiek wie, jak najszybciej i najlepiej się regeneruje. Troski dnia codziennego, gwar, ciągła walka i pośpiech, a także wszelkiego rodzaju przykrości pozostawiają człowieka zasmuconym, drażliwym i często napiętym tak bardzo, że mała rzecz wystarczy, aby wyprowadzić go z równowagi. Odpoczynek w ciszy jest koniecznością dla oddalenia tych wszystkich trosk i nabrania dystansu do nich. Już po kilku godzinach wyciszenia, człowiek staje się silniejszy, spokojniejszy i powraca do jego serca radość. To Ja wlewam w niego nową siłę i nadzieję, przebywając z nim sam na sam.

 

Dusza musi pić z Boga. Ciągła aktywność doprowadza człowieka do wielkiej nerwowości, bo nie może czerpać ukojenia z obcowania ze Mną. Oddajcie Mi swoje niedziele, a Ja napełnię was Moim pokojem. Świat nakazuje wam korzystać z wolnego czasu i robić mnóstwo zbędnych rzeczy, na które wcale nie macie ochoty. Nie zdajecie sobie sprawy z tego, że żyjecie niejako wbrew samym sobie, wykonując rzeczy, które wam nakazano, jako te, które was uszczęśliwią i sprawią, że wasz wolny czas będzie dobrze spożytkowany. Dlatego zmusza się was do uprawiania sportu, zwiedzania ciekawych miejsc, poznawania ciekawych ludzi, koncertów, wystaw, przygód i rozrywek, a dusza człowieka ponad wszystko pragnie pokoju i miłości. Wracacie do domów i jesteście puści i sfrustrowani bardziej niż przed ich opuszczeniem, bo świat nie zaspakaja duszy człowieka. Sięga tylko jego ambicji, zmysłów i żądz. Duszę pozostawia głodną i spragnioną.

 

Proszę was, abyście wzięli sobie Moje słowa do serc. Kto nie szanuje trzeciego przykazania, ten nie szanuje Boga. Nigdy nie warto przestępować tego przykazania dla jakichkolwiek korzyści. Unikajcie ludzi, którzy chcą je łamać w tym dniu, aby nie ulec ich namową. Bądźcie wierni w swoich sumieniach, odmawiając diabłu robienia interesów w tym dniu. Pamiętajcie, że Szatan zawsze kusi was do grzechu, przesuwając granicę grzechu w waszych umysłach coraz dalej i coraz dalej poprzez usprawiedliwienia, wyjątkowe okoliczności i fałszywą miłość bliźniego. Jeśli nie wolno, to nie wolno. Nie naginajcie Mojej Woli do waszych zachcianek, bo to usprawiedliwia was tylko przed wami samymi, ale nie przede Mną. Nie oszukujcie się, grzesząc. Grzech jest grzechem, a jego ciężkość mogę ocenić tylko Ja. Bądźcie tak wierni wobec Mnie, jak pragnęlibyście, abym Ja był wierny wobec was. Unikajcie okazji do grzechu, omijajcie z daleka sklepy i kawiarnie, także te sklepy, w których kupuje się bez wychodzenia z domu (sklepy internetowe), a pozostaniecie Mi wierni i szczęśliwi w godzinie swojej  śmierci. Amen.

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Powrót do 10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...