Aktualności

2018-02-28 06:31

II. Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno. WSZYSCY, WIERZĄCY I NIEWIERZĄCY, WZYWAJĄ BEZ OPAMIĘTANIA BOŻEGO IMIENIA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

Bóg Ojciec: Wzywanie Mojego najświętszego Imienia nadaremno stało się tak powszechne wśród katolików, jak gdyby nie mogli przeżyć jednej chwili bez wypowiadania go. Niestety stało się tak za sprawą złego ducha, który umieścił Moje Imię między plugawymi słowami i naszpikował nim wszystkie filmy, które wam dał do oglądania. Choć są one całkowicie pozbawione treści Bożych, Moje Imię jest w nich wzywane nagminnie, dla pohańbienia go. Jak kropka w zdaniu, tak poniewierane jest Moje Imię. Każdy grzesznik, choć znać Mnie nie chce, ani we Mnie nie wierzy, z uporem powtarzają Moje Imię.

 

Szatan z rozmysłem naucza was, jak Mnie obrażać, a wy bezmyślnie przyjmujecie te wzorce, uczycie się ich przez powtarzanie i wprowadzacie w swoje życie, swój sposób mówienia. Nie zdajecie sobie sprawy z konsekwencji tych czynów. Nie zastanawiacie się nad tym, bo mówicie bezwiednie, jak istoty bezrozumne. W istocie zostaliście nauczeni tego, aby mechanicznie i z wielką łatwością obrażać Mnie wielokrotnie w ciągu dnia, poniewierając Moje Imię, wzywając Mnie do błahostek bez intencji oddania Mi chwały i bez faktycznego myślenia o Mnie.

 

Kiedy mówisz: „O Boże”, wzywasz Majestatu Najwyższego Boga, w którego ręku jest nie tylko twój oddech, ale oddech całego istnienia.

Podczas, gdy w Niebie niepoliczalna rzesza aniołów i świętych wypowiada Moje Najświętsze Imię na kolanach z drżeniem, na Ziemi jest ono wzywane równie często i równie niepoliczalnie bez miłości, bez czci i bez drżenia. Obrażają Mnie wszyscy, od dzieci do starców, każdy kto ma język, bezcześci Moje Imię, wzywając go nadaremno.

 

To samo odnosi się do Imienia Mojego Syna, na którego dźwięk ugnie się każde kolano. Poniewierane jest Jego Najświętsze Imię, Jego Najdroższe Rany i Jego Męka. Szatan osiągnął tu pełnię. Odwrócenie tego procederu w normalnych warunkach jest już niemożliwe. 

 

Jeżeli Mnie czcisz i kochasz, spróbuj od dziś w akcie pokuty za znieważane Mojego Imienia przynajmniej pochylić głowę za każdym razem, kiedy usłyszysz Moje Imię, Imię Mojego Syna i Imię Ducha Świętego. Nie proszę o przyklęknięcie, bo to na Ziemi nie jest już możliwe. Weź udział w Moim poniżeniu, czyniąc Mi zadość. Będzie to dla Mnie pociechą, a dla ciebie odtrutką i szansą na wyzwolenie się z tego grzechu. Szybko się przekonasz, jak często potrzebuję zadośćuczynienia. Uszanowanie Mojego Imienia i świadomość jednej duszy, która będzie Mi oddawała chwałę na dźwięk Mojego Imienia, przyniesie Mi choć tę małą pociechę, że jest miejsce, w którym Moje najświętsze Imię jest czczone.

 

Błogosławię cię. Uczyń Mi tę radość i czcij Moje najświętsze Imię, a wówczas będę cię słuchał z taką uwagą, z jaką ty wypowiadać będziesz Moje Imię. Wzywanie Mojego najświętszego Imienia na darmo, nie jest bowiem za darmo. Żąda pokuty. Słucham tego, kto mówi do Mnie z szacunkiem, świadomie i z bojaźnią.

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Powrót do 10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...