Aktualności

2023-08-20 16:20

II. Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno. WSZYSCY, WIERZĄCY I NIEWIERZĄCY, WZYWAJĄ BEZ OPAMIĘTANIA BOŻEGO IMIENIA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

Bóg Ojciec: Wzywanie Mojego najświętszego Imienia nadaremno stało się tak powszechne wśród katolików, jak gdyby nie mogli przeżyć jednej chwili bez wypowiadania go. Niestety stało się tak za sprawą złego ducha, który umieścił Moje Imię między plugawymi słowami i naszpikował nim wszystkie filmy, które wam dał do oglądania. Choć są one całkowicie pozbawione treści Bożych, Moje Imię jest w nich wzywane nagminnie, dla pohańbienia go. Jak kropka w zdaniu, tak poniewierane jest Moje Imię. Każdy grzesznik, choć znać Mnie nie chce, ani we Mnie nie wierzy, z uporem powtarzają Moje Imię.

 

Szatan z rozmysłem naucza was, jak Mnie obrażać, a wy bezmyślnie przyjmujecie te wzorce, uczycie się ich przez powtarzanie i wprowadzacie w swoje życie, swój sposób mówienia. Nie zdajecie sobie sprawy z konsekwencji tych czynów. Nie zastanawiacie się nad tym, bo mówicie bezwiednie, jak istoty bezrozumne. W istocie zostaliście nauczeni tego, aby mechanicznie i z wielką łatwością obrażać Mnie wielokrotnie w ciągu dnia, poniewierając Moje Imię, wzywając Mnie do błahostek bez intencji oddania Mi chwały i bez faktycznego myślenia o Mnie.

 

Kiedy mówisz: „O Boże”, wzywasz Majestatu Najwyższego Boga, w którego ręku jest nie tylko twój oddech, ale oddech całego istnienia.

Podczas, gdy w Niebie niepoliczalna rzesza aniołów i świętych wypowiada Moje Najświętsze Imię na kolanach z drżeniem, na Ziemi jest ono wzywane równie często i równie niepoliczalnie bez miłości, bez czci i bez drżenia. Obrażają Mnie wszyscy, od dzieci do starców, każdy kto ma język, bezcześci Moje Imię, wzywając go nadaremno.

 

To samo odnosi się do Imienia Mojego Syna, na którego dźwięk ugnie się każde kolano. Poniewierane jest Jego Najświętsze Imię, Jego Najdroższe Rany i Jego Męka. Szatan osiągnął tu pełnię. Odwrócenie tego procederu w normalnych warunkach jest już niemożliwe. 

 

Jeżeli Mnie czcisz i kochasz, spróbuj od dziś w akcie pokuty za znieważane Mojego Imienia przynajmniej pochylić głowę za każdym razem, kiedy usłyszysz Moje Imię, Imię Mojego Syna i Imię Ducha Świętego [oraz Matki Najświętszej, Maryi]. Nie proszę o przyklęknięcie, bo to na Ziemi nie jest już możliwe. Weź udział w Moim poniżeniu, czyniąc Mi zadość. Będzie to dla Mnie pociechą, a dla ciebie odtrutką i szansą na wyzwolenie się z tego grzechu. Szybko się przekonasz, jak często potrzebuję zadośćuczynienia. Uszanowanie Mojego Imienia i świadomość jednej duszy, która będzie Mi oddawała chwałę na dźwięk Mojego Imienia, przyniesie Mi choć tę małą pociechę, że jest miejsce, w którym Moje najświętsze Imię jest czczone.

 

Błogosławię cię. Uczyń Mi tę radość i czcij Moje najświętsze Imię, a wówczas będę cię słuchał z taką uwagą, z jaką ty wypowiadać będziesz Moje Imię. Wzywanie Mojego najświętszego Imienia na darmo, nie jest bowiem za darmo. Żąda pokuty. Słucham tego, kto mówi do Mnie z szacunkiem, świadomie i z bojaźnią.

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

CZĘSTOCHOWSKA DROGA KRZYŻOWA – 16 pozycji do rozważania

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

CZAS POKUTY. CODZIENNA ADORACJA

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIETGO

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

ŻYCIE SAKRAMENTALNE PIERWSZEGO KOŚCIOŁA według św. Agnieszki

Kontemplacja Ducha Świętego W LISTACH ŚW. PAWŁA

Kontemplacja Słowa WEDŁUG EWANGELII ŚW. JANA

WYMARZONE SERCE BOGA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...