Aktualności

2018-02-28 18:00

II. Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno. SKUTKI PRZEKLEŃSTW I ZŁORZECZENIA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

Bóg Ojciec: Chcę mówić do świata, który nie zna swojego Boga. Chcę wam objaśniać, czym są Moje przykazania, bo Moi słudzy przestali was tego uczyć, a to jest nauka, którą trzeba powtarzać i odnosić do aktualnych okoliczności. Właściwe zrozumienie przykazań Bożych jest podstawą do wypełnienia ich. Podawanie przykazań wraz z ich nieaktualną interpretacją nie uchroni ludzi przed grzechem. Grzech uległ dalszemu zwyrodnieniu i nie jest już rozpoznawalny jako grzech. Został ubrany w nowe szaty i oszukuje was.

 

Przyczyną łamania drugiego przykazania jest zupełny brak karności w posługiwaniu się mową. Każdy mówi co popadnie, nie zważając na konsekwencje swoich wypowiedzi. Szczególnie w złości i zniecierpliwieniu człowiek skłonny jest powtarzać za złymi duchami przekleństwo i złorzeczenia, z których rzeczywistego działania nie zdaje sobie sprawy. Po paru dniach złość mija, ale złe duchy są już zaproszone do życia człowieka i spraw, które oddał demonom. Jest wiele wyrażeń, które pośrednio lub bezpośrednio są ofiarowaniem czegoś lub kogoś złym duchom. Człowiek jako istota o wolnej woli może coś ofiarować Bogu, ale może to również złożyć Szatanowi. Uważajcie więc na swoje słowa i myśli, a w zniecierpliwieniu milczcie, bo to chwila, kiedy często wpada się w pułapki. Złe duchy przyjmują wszystkie zaproszenia. Niestety nie wystarczy później zmienić zdanie, aby się ich pozbyć.

 

Przekleństwo wchodzi w życie na prośbę człowieka i pociąga za sobą zło. Bądźcie czyści w swoich sercach, nie życząc źle nikomu. Nie składajcie nigdy ofiar Szatanowi poprzez żadne przekleństwo. Uważajcie na to, co mówicie, abyście nie pobudzali Mnie do gniewu. Są też wyrażenia, które nie są przekleństwami, ale rodzajem zaklinania. Jest to pomost do przekleństwa. Nie wypowiadajcie wyrazów bezwiednie, bo nie znacie pochodzenia tych słów, a często powtarzacie wyrazy, które są jakby przekleństwami dla dzieci. Niech mowa wasza będzie czysta i świadoma. Zawsze miejcie za wzór Jezusa Chrystusa i Jego życie, Jego sposób wyrażania się – precyzyjny i przemyślany. Człowiek żyje tylko raz. Nie używajcie słów, których nie użyłby Mój Syn. On jest waszym wzorem do naśladowania. Jesteście dziećmi Boga. Wyrażajcie się godnie i mądrze, bo głupia mowa nie przystoi dzieciom Nieba.

 

Na dzisiaj wystarczy. Błogosławię cię, córko. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Powrót do 10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...