Aktualności

2018-02-23 14:10

I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. NALEŻĄC DO ŚWIATA JESTEŚ ZABAWKĄ W RĘKU SZATANA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 – Ojcze?

 

Bóg Ojciec:  – Tak, Moje dziecko?

 

– Ludzie kochają telewizję i seriale.

 

– Tak. Wiem o tym. Kochają tak bardzo, że przymykają oczy na zło, które się z nich sączy, i nie chcą go zauważać. Rozrywka zajęła tak ważne życie w miejscu człowieka, że nie potrafi sobie jej odmówić. Jest coraz bardziej wciągająca, coraz tańsza i coraz przyjemniejsza. Zajmuje każdą wolną chwilę człowiekowi, aby nie miał czasu na refleksję dotyczącą własnej egzystencji. Bóg przeszkadza się bawić i spędzać miło czas. Stał się wyłącznie wyrzutem sumienia, a przecież Ja sam jestem usposobieniem szczęścia, szczęścia bez miary i bez końca. Historia Zbawienia stała się jednak rzeczą zbyt trudną i zbyt męczącą wśród tylu prostszych i przyjemniejszych alternatyw i tak, Moje dziecko zostałem wypchnięty z centrum życia człowieka i rodziny,  z centrum świąt ku Mojej czci. Moje miejsce zastąpił telewizor i proponowane w nim formy dobrego spędzania czasu. Mój głos stał się zbyt subtelny dla uszu tej cywilizacji. Nie ma Mnie, choć jestem Wszystkim.

 

Moje pierwsze przykazanie dane człowiekowi brzmi jednak wciąż: ” Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną, twoim Jedynym Bogiem”. Nikt nie będzie dla ciebie ważniejszy niż sam Bóg. Nikogo i niczego nie będziesz czcił, tylko samego Boga. Nie będziesz sporządzał obrazów natury czy zwierząt i oddawał im pokłon. Nie możesz stawiać natury i zwierząt ponad człowiekiem, stworzonym na Mój obraz i podobieństwo. Nie wolno ci uczestniczyć w grach i rozrywce, która Mi uwłacza, gdzie wzywane jest bez uszanowania imię Boga. Nie wolno ci brać udziału w grzechu, również biernie. Nie wolno ci hołdować ludziom bezbożnym, którzy sieją wokół siebie zgorszenie. Nie wolno ci czcić ich wizerunków, słuchać ich muzyki i naśladować ich zachowania, bo oni są narzędziami złego ducha, który bluźni Mi poprzez ich twórczość. Nie wolno ci podziwiać ludzi, którzy służą złym duchom. Odwróć się od zła, aby cię nie przemieniło w zło. Nie patrz na zło, aby cię nie uśpiło i abyś nie zginął jak żona Lota. Wyrzeknij się wszelkiego zła, aby cię grzech nie opanował.

 

Kochaj Mnie zazdrośnie i zazdrośnie oddawaj Mi chwałę. Nie dziel twojego serca na dwoje, bo nigdy go nie będę dzielił ze złymi duchami. Jestem Bogiem zazdrosnym. Chcę być miłowany gorąco, nie połowicznie. Nie dołączaj do tłumu, który Mnie lży i ignoruje. Niech się zapali twoje serce przeciwko Moim wrogom, abyś z miłości do Mnie, potrafił im odmówić. Miłuj Mnie, bo jestem jedynym Dobrem. Chcę cię uszczęśliwić na wieki i dałem ci tego dowód w męczeństwie i śmierci Mojego Syna. Świat jest zabawką w ręku Szatana. Ty należąc do świata,  jesteś zabawką w ręku Szatana. Moje pierwsze przykazanie chroni cię przed staniem się jego niewolnikiem. Ja zawsze daję ci wolność. Błogosławię cię, Moje dziecko, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

Powrót do 10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...